Jestem praktykiem zarządzania w obszarach takich, jak: strategia, nadzór, zmiana, efektywność osobista, sukcesja i przedsiębiorczość.

Jestem praktykiem coachingu i rozwoju wewnętrznego. Wspieram moich klientów w ich rozwoju wewnętrznym korzystając z własnego doświadczenia i uznanych narzędzi rozwojowych.

Jestem praktykiem medytacji. Jej użytkową aplikację zacząłem m. in. z potrzeby sprostania wyzwaniom, jakie nakładało na mnie intensywne tempo obecne w biznesie.


Doświadczenia w biznesie

Pochodzę z biznesowej rodziny, przedsiębiorczość więc zawsze była obecna w moim życiu.

Własną przygodę z przedsiębiorczością zacząłem w 2004 jeszcze trakcie studiów na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Wraz ze wspólnikiem założyłem swoją pierwszą firmę: Codeminion S.C. W ciągu kilku lat stała się ona jednym z czołowych producentów gier komputerowych z segmentu casual sprzedając miliony egzemplarzy swoich produktów na całym świecie.

Niezależnie od moich działań w obszarze gier komputerowych już od ponad 20 lat funkcjonowała firma założona przez mojego Ojca. Mając świadomość, że nadejdzie kiedyś moment sukcesji zapisałem się na studia MBA. Miały one na celu uzbroić mnie w potrzebną do tego wiedzę. W 2008 r. ukończyłem studia na łączonym programie University of Illinois oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 r. zaangażowałem się w rodzinną firmę jako Członek Zarządu podczas przeprowadzenia kilkuletniego procesu sukcesji menedżerskiej oraz modernizacji VOLTA Sp. z o.o. Było to duże wyzwanie, ponieważ do tego czasu firma znacznie się rozrosła się, osiągając roczne obroty rzędu 50 mln PLN i zatrudniając ponad 75 osób w 11 oddziałach w całym kraju.

Jednocześnie pozostawałem w kontakcie z przedsiębiorczością technologiczną działając jako mentor oraz Anioł Biznesu. Uczestniczyłem w wielu projektach, niektóre zakończyły się sukcesem, a inne wręcz odwrotnie. Najważniejszym start-upem, w który byłem i nadal jestem zaangażowany jest Crunching Koalas Sp. z o.o. Sp. k., – producent gier wideo oraz dostawca usług konwersji gier na inne platformy sprzętowe.

Obecnie, po przeprowadzonej sukcesji menedżerskiej od 2017 r., jestem Przewodniczącym Rady Nadzorczej w VOLTA Sp. z o.o. Posiadam także udziały w innych spółkach, gdzie uczestniczę w okresowych zgromadzeniach wspólników.


Doświadczenia z coachingiem i rozwojem wewnętrznym

Od wielu lat, z asystą moich mentorów, pracuję wewnętrznie rozwijając świadomość siebie samego oraz swoich potrzeb. Dla mnie świadomość ta jest podstawą do dobrych kryteriów decyzyjnych oraz doskonałym źródłem poczucia sensu, a co za tym idzie –  motywacji do działania.

Jednocześnie wiem, jak ciężko jest samemu nawigować po niewidocznym terenie swojego wewnętrznego „oprogramowania”, zwłaszcza kiedy na codzień jest tak wiele do zrobienia i jesteśmy zazwyczaj rozproszeni. Najczęściej brakuje momentu zatrzymania oraz narzędzi na metodyczną refleksję. Często niewiele brakuje, aby móc diametralnie zmienić punkt widzenia, aby następnie móc podjąć działania zwiększające jakość pracy lub życia.

Jako praktyk odbyłem już wiele sesji rozwojowych, a jako certyfikowany coach ICC przeprowadziłem liczne procesy coachingowe. Kto wie, może to właśnie ja jestem odpowiednią osobą dla wsparcia Twoich potrzeb rozwojowych w obecnym momencie Twojego życia lub kariery?


Doświadczenia z medytacją

Pierwszy sukces zawodowy wiązał się również z sukcesem finansowym, który dał mi wolność i czas. Mogłem sobie pozwolić na kilka lat przerwy od regularnej pracy i „świata”. Miałem przestrzeń na zadanie sobie fundamentalnych pytań dotyczących życia. Rozpocząłem swoją wewnętrzną podróż i odkryłem, że praca nie musi dotyczyć tylko świata zewnętrznego.

Dla mnie rozwój wewnętrzny polega na poznawaniu tego, co powoduje nami, co nas ukształtowało i wpływa na to jak postrzegamy rzeczywistość. To także pielęgnowanie sensu życia oraz świadomość tego, że ma ono koniec, a jego zasoby są skończone.

Moją podstawową drogą realizacji rozwoju wewnętrznego jest medytacja.  W 2011 roku odbyłem pierwszą wyprawę do Tybetu i Nepalu, gdzie uczyłem się różnych technik, których zgłębianie kontynuowałem w Tajlandii oraz na medytacyjnych odosobnieniach. Medytacja jest dla mnie głęboką podróżą poznania samego siebie oraz własnego umysłu.


Prywatnie

Jestem mężem mojej kochanej żony Anny, której chce przesłać serdecznie wyrazy wdzięczności za wspieranie mnie w mojej pracy. Mam również pocieszną biszkoptową labradorkę o imieniu Mika, nad którą opieka jest źródłem dużej radości.